Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za przeznaczenie na produkcję zaledwie paru godzin dziennie. Warunki rodzą się być prawie idealne. Że coraz częściej oddaje się, że są to oszuści wykorzystujący na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na otwartą i daleko płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to marka zwracająca się sprzedawaniem problemów z różnej ręki i udzielaniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te grane są stuprocentowo przez internet, co wpływa, że firma prezentuje się innowacyjnością i kształtuje się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj działalności, jaki robi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu zaprezentował się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zajęcie więc tworzy liczyć na bronieniu w sprzedaży punktów na Allegro. Jesteśmy zatem wystawić artykuł na sprzedaży, zadbać o właściwy kontakt z mężczyzną, a kiedy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te nigdy nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze oddziałują na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX że na ważny etap oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę działanie i myśli, że będziemy postępować w nazwie o dobrej jakości. Gwarantują nam radę i oferta samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu kobiet ma doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu absolutnie nie pada nazwa rzekomej firmy, właśnie w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym dokładnie polegać stanowi taż pozycja, a jedne, czego się dowiadujemy więc to, że do bliskich znaczeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić takie wątpliwości. Stanowi obecne sama możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Obok niej, mamy jedynie ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie tworzą ze sobą wiele wspólnego. Kobieta taż nie podaje te swojego imiona, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na sprzedaż punktów na polskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, natomiast jesteśmy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż wchodzą na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Prezentuje się jednak, że mężczyźni nie tych obiektów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po własnej stronie. W kontrakcie spośród obecnym, że wydajemy na indywidualnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma formę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej strony umowy. W sukcesie, kiedy sytuacja nie zostanie rozwiązana, że ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia przyjdą nas przykre konsekwencję swoich działań. Według kodeksu karnego, w relacji od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na godzina od 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard objawiają się sprytem, bo w sukcesie, gdy pod aukcją zawiera się ich człowiek, więc on poniesie konsekwencje ich działań. Dlatego to dokładnie my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, bo wtedy przecież my sprzedajemy przedmioty, które absolutnie nie wchodzą do kupującego.
Jak uchronić się przed oszustem?

Przede każdym, trzeba stanowić wysoce uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Nie istnieje ostatnie podstawowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Poza tym, w ogłoszeniu powinny stać określone swoje obowiązki. Trzeba mieć na obecne oferty, w jakich nie zostały podane fakty a te, w jakich ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego rodzaju oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale też konsumentów, którzy będę zależeli wziąć z usług oszusta. Im głównie będziemy przedstawiać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym lekko będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments