Ustawa antylichwiarska, czy będzie przysłowiowym gwoździem do trumny dla mniejszych lombardów?

Ustawa antylichwiarska, czy będzie przysłowiowym gwoździem do trumny dla mniejszych lombardów?

Czy uda sie wypracować jakiś kompromis bądź rozwiązanie dla mniejszych przedsiębiorstw. Artykuł opisuje ustawę antylichwiarską , która niestety uderzyła w mniejsze lombardy, które nie posiadały funduszy na zmianę prawną biznesu. Artykuł przedstawia pomysł, który może okazać się świetnym rozwiązaniem dla mniejszych przedsiębiorstw.

Lombardy w dzisiejszych czasach zastępują częściowo firmy pożyczkowe. Możemy wziąć pożyczkę pod zastaw jakiegoś przedmiotu czy też srebra lub złota. Jeśli człowiek znajdzie się w trudnej sytuacji finansowej a posiada wartościowe rzeczy zawsze może je zastawić w lombardzie.

Jest to dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają złą historię kredytową i nie mogą starać się o pożyczkę w banku czy też firmie udzielającej pożyczki. Jakie przepisy dotyczące lombardów uległy zmianie i jakie są tego skutki dla lombardów i ich klientów? postaram się to przekazać państwu w tym artykule. W marcu 2016 roku weszła w życie ustawa antylichwiarska, która narzuciła lombardom ogromne zmiany między innymi musiały one stać się spółkami akcyjnymi czy też spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością.

Niestety najgorszą zmianą jaką wprowadzono było nałożenie obowiązkowego kapitału zakładowego w kwocie minimum dwieście tysięcy złotych. Niestety większość przedsiębiorców albo zamknęła swój biznes albo zmieniła jego profil. Ustawa miała na celu ochronę klientów, przed oszustami oraz oszukańczymi praktykami przedsiębiorców. Niestety uderzyła najbardziej w mniejszych przedsiębiorców dla, których największą barierą okazało się posiadanie tak wysokiego kapitału zakładowego. Na rynku pozostali najwięksi przedsiębiorcy, którzy mieli fundusze aby przekształcić swój lombard w spółkę oraz aby uiścić wyżej wspomniany kapitał. Jest nadzieja dla mniejszych lombardów, których przedsiębiorcy wpadali na różne pomysły aby obejść ustawę.

Niestety jak mówią eksperci mogą sobie tylko w ten sposób przysporzyć większych kłopotów, którymi są nie tylko kara finansowa jaką przewiduje ustawa ale również kara bezwzględnego pozbawienia wolności, jaką ustawodawca przewidział. Mniejsze lombardy mogą zrzeszyć się z większymi, które posiadają kapitał i stały się spółką akcyjną bądź też spółką z ograniczona odpowiedzialnością. Spółką, która spełnia kryteria nowej ustawy jest Pilski Lombard, który chętnie nawiąże współpracę z mniejszymi przedsiębiorstwami.

Polski Lombard jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością a jej kapitał zakładowy wynosi ponad dwieście tysięcy złotych. Firma ta posiada również specjalny system administracyjny, który nie tylko ułatwia ale również udynamicznia przebieg administracyjny. Siedziba główna Polskiego Lombardu znajduje się w Kołobrzegu i jak mówi prezes firmy są otwarci na współpracę z mniejszymi przedsiębiorstwami. Mam nadzieje, że w jakiś sposób pomogłam państwu i znajdziecie informacje dla siebie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments