Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Na starcie tygodnia podpisano list intencyjny na platformę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie więc najszerszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych jest przyjść na starcie 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak wychodzi z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym złapie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie polecać dobra forma architektoniczna z sporą kwotą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, a też dojazd do normalnego światła, co pozwala zredukować zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie i dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W głównym okresie zostaną stworzone prace ziemne oraz platforma pod postać galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a dodatkowo rondo w układzie bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie i dokonanie zewnętrznych terenów zielonych i elementów drobnej architektury. Zakończenie rzeczy jest stanąć w II kwartale 2021 r.

– Z racji na duże warunki gruntowe, w pierwszej kolejności realizowane będą wyróżnienia i komunikacji gruntu. Zgodnie z wspólnikiem będziemy wytwarzać nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy swoje przeszłe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy potrafili wziąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji i formy i zacząć z prawdziwą budową już na wiosnę. Będzie obecne szybko kolejny punkt handlowy w naszym portfolio, więc jestem gotowy, że proces budowy przebiegnie szybko i pewnie, a całość bronienie się kolejnym potwierdzeniem swoich zdolności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzrostu Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w otoczeniu drogi ekspresowej S6.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments