Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na okresie od pętli autobusowej na trasy Grzybowskiej do połączenia z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w niniejszej kwestii podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o łącznej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, zaś przy osiedlu Bałtyk a w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze szczególnym uwzględnieniem naprawy i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Wartościowa i chodnik oddzielone są od siebie oznakowaniem gładkim i niskim poboczem, rowem oraz pasem zieleni od żyjącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscach z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze sposobów Funduszu Dróg Samorządowych na poziomi 50%. Razem ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie wieloletnia i rozpocznie się w roku 2019,a przeprowadzi w roku 2021. Generalnym wykonawcą funkcji będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z programem całkowity termin wykonania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu kolejnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments