UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

Fenomenalnie na Mistrzostwach Polski Młodych w zmaganiach w systemu wolnym zapisali się podopieczni Adama Bieńkowskiego. Zawody odbyły się w bliskim Stargardzie a start w nim zachowało 244 najlepszych młodych zapaśników z pełnego świecie.

 

UKS Kołobrzeg wygrał złoto i srebro na mistrzostwach Polski

 

W boju o tytuły mistrzowskie nie zabrakło kołobrzeżan a dokładniej 5 zawodników UKS Zapasy Kołobrzeg. Tak z nich zapisałem się Aleksander Polguj, który w wersji do 75 kilogramów zdobył złoty medal. Kołobrzeżanin w rezultacie pokonał Michała Dubowskiego z Rokity Brzeg Dolny. Niezwykle atrakcyjny był dodatkowo cel w sile do 100 kilogramów, w jakim kolejny reprezentant UKS Patryk Mirecki przegrał 4:5 z Ksawerym Kamińskim z Sharka Łódź. Udział w turnieju wzięli także Mateusz Rajkowski, który z czterech walk wygrał dwie oraz Jan Dowżycki i Marcel Osos.

– Stanowię wyjątkowo ważny z ostatnich chłopców ponieważ odwalili kawał dobrej rzeczy nie wyłącznie na zawodach lecz i na treningach gdzie niszczyłoby się litry potu . Mam nadzieję że inne lata współpracy przyniosą coraz większe końce nie wyłącznie na scenach kraju tylko i zarówno na matach Europy lub też Świata. Trzymajcie Kciuki – skomentował już po zawodach trener UKS Kołobrzeg, Adam Bieńkowski.

Kolejny start kołobrzeskich zapaśników już w najbliższy weekend w Konkursu Międzynarodowym o Puchar Bałtyku w Białogardzie

Zobacz również Reklama Kołobrzeg

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments