Sprzedaż nieruchomości w lombardzie alternatywą dla kredytu hipotecznego? Lombard skupuje nieruchomości.

Sprzedaż nieruchomości w lombardzie alternatywą dla kredytu hipotecznego? Lombard skupuje nieruchomości.

Nie masz zdolności kredytowej? Weź pożyczkę pod zastaw nieruchomości lub sprzedaj bez zbędnej dokumentacji w lombardzie. Czy wiesz,że wystarczy akt własności nieruchomości?

 

Pojęcie nieruchomości prawnie dzielone jest na trzy kategorie. Pierwszą z nich jest nieruchomość gruntowa i jest osobnym przedmiotem własności, do której przynależą budynki, drzewa, krzewy i inne rośliny będące tam od chwili zasadzenia. Nieruchomość budynkowa są to trwale związane z gruntem budynki, które stanowią odrębny przedmiot własności. Nieruchomość lokalowa tak zwana hipoteczna czyli taka, która stanowi osobny przedmiot własności. Do momentu całkowitego nabycia nieruchomości właściciel jest współwłaścicielem razem z bankiem. Istnieją również odrębne kategorie nieruchomości tj. rolna czyli taka, która jest przeznaczona do uprawy czy sadownictwa. Kredyt bankowy nie dla wszystkich? Kredyt udzielany przez bank jest umową na piśmie zawartą między kredytodawcą a kredytobiorcą.

Do otrzymania finansowania przez bank klient zobligowany jest określić konkretny cel przeznaczenia kredytu. Kredytodawca dokonuje szczegółowej analizy sytuacji finansowej klienta oraz weryfikuje szereg dokumentów przez niego dostarczonych np. umowa o pracę, wyciąg z rachunku bankowego za ostatnie 3 miesiące oraz inne ewentualne zobowiązania. Na takiej podstawie opiera późniejszą decyzję kredytową. Jeśli jest pozytywna środki przekazywane są w terminie od kliku dni do nawet 3 miesięcy od zawarcia umowy. Rozbieżność czasowa wynika z różnych form finansowania oferowanych przez banki. Z pewnością osoby ze złą historią kredytową lub niskim dochodem a tym bardziej bezrobotne nie mogą liczyć na przychylność banków. Nie mają szans Ci, którzy posiadają zajęcie komornicze a nawet samotne matki o stabilnej pracy. Niestety banki są nieugięte a czasy coraz trudniejsze. Furtką może być lombard. Skup nieruchomości w lombardzie.

Jest to jedna z form finansowania szczególnie dla osób bez zdolności kredytowej bowiem jedynym wymaganym przez lombard dokumentem jest akt własności posiadanej nieruchomości lub wyciąg z księgi wieczystej a sama transakcja trwa zwykle około 48 godzin. Znacznym udogodnieniem jest zupełny brak zainteresowana na jaki cel wydamy pieniądze. Podobnie jest z historią kredytową klienta lub kwota dochodów. Dla przedsiębiorcy prowadzącego lombard równie dobrze pożyczkobiorca może być bezrobotny, ważna jest jedynie wartość sprzedawanej lub zastawianej rzeczy lub nieruchomości. Ostatnia nadzieja o otrzymaniu pożyczki może jednak runąć jak domek z kart a obecne oferty nie zawsze muszą być zgodne z prawem.

Od końca lipca 2017 roku obowiązuje nowa ustawa o kredycie hipotecznym. Określa ona jakie podmioty mogą oferować i udzielać kredytów hipotecznych i żądać zastawu działki, mieszkania lub domu na poczet zabezpieczenia spłaty zobowiązania. Według ustawy o kredycie hipotecznym takiego rodzaju finansowania mogą udzielać  jedynie banki i SKOKi. Niestety takiego prawa nie mają lombardy. W tym przypadku  żądanie nieruchomości pod zastaw jest nielegalne. Lombard prawnie nie udziela więc pożyczki gdzie na umowie wskazane jest np. pożyczka pod zastaw nieruchomości. Często jest spotykana umowa kupna – sprzedaży danej nieruchomości z łaskawym prawem odkupu przez klienta po ustalonym czasie. Takie działanie jest zgodne z prawem dla lombardów ponieważ prawnie sporządzana jest z klientem umowa, która nie podlega pod żaden artykuł ustawy o kredycie hipotecznym

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments