Skup złota Trzebiatów.

Skup złota Trzebiatów.

Wszystkie informacje na temat skupu złota w Trzebiatowie. Znajdziemy tu informacje, na czym polega skup złota w Trzebiatowie i dlaczego warto skorzystać z tej oferty, którą proponuje Polski Lombard. Zapewne każdy znajdzie tutaj przydatne dla siebie informacje.

Zachęcam do zapoznania się z artykułem na temat Skupu złota w Trzebiatowie. Znajdziemy tutaj informacje, jak skorzystać z możliwości skupu złota i dlaczego warto to zrobić. Polecam.

Skup złota Trzebiatów.

Wielu z nas posiada różnego rodzaju złotą biżuterię, łańcuszki, kolczyki, bransoletki, wisiorki, pierścionki, kolie, sygnety, które już od lat leżą w naszych szufladach i których już nie nosimy. Są już po prostu niemodne albo już nam się znudziły. Kupujemy coraz to nowszą biżuterię, aby dbać o nasz wygląd. Szczególnie mamy tu na myśli kobiety. Kobiety kochają złotą biżuterię, ponieważ ona jest zawsze w modzie, pięknie wygląda i zdobi kobiece ciała. Każda kobieta uwielbia być zasypywana prezentami w postaci złotej biżuterii. To sprawia kobietom wielu przyjemności i poprawia ich samopoczucie. Są kobiety które, mimo że nie noszą żadnej biżuterii, lubią ją po prostu mieć, bo złoto jest piękne. Co zatem zrobić, gdy już mamy starej biżuterii za dużo, a chcielibyśmy zdobyć pieniądze na nowe błyskotki?  Złoto wciąż należy do jednego z najdroższych kruszców, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że wiele osób chce sprzedaż starą biżuterię i inne złote pamiątki, aby na tym zarobić. Wielu z nas nie wie, gdzie warto jest, taką biżuterię sprzedać i od czego zależy cena złota. Czasami sprzedaż biżuterii może przysporzyć nam nie mało problemów. Potencjalny klient nie wie, jaka jest wartość złota. Zazwyczaj przy wyborze sugerujemy się ceną, przez co często dajemy się oszukać przez handlarzy sprzedających podrobioną złotą biżuterię. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że to złoto, może nie najlepszej próby, ale jednak złoto. Ładnie wygląda i się błyszczy, przy tym cena jest tania i wielu z nas decyduje się zakupić taką biżuterię, myśląc, że kupuje nie najgorszej jakości złotą biżuterię. Często na miejskich rynkach i bazarkach możemy spotkać handlarzy, którzy sprzedają złotą biżuterię, zachęcając nas sloganami typu „wyprzedaż biżuterii”, biżuteria 50% taniej” itp. Niejednokrotnie dajemy się na to nabrać i taką biżuterię kupujemy. Wiele jest bowiem takim kruszców, które wyglądają podobnie jak złoto.  Zazwyczaj są jednak tanimi metalami i często uczulają. W momencie, kiedy chcemy sprzedać złotą biżuterię, czy inne złote przedmioty spotykamy się z komentarzami o zbyt wygórowanej cenie i okazuje się, że wcale nie ma zainteresowania prawdziwym szlachetnym złotem i trudno jest nam to złoto sprzedać. Jak więc sprzedać prawdziwe złoto, które jak wiadomo, nie jest tanie wśród tylu możliwości nabycia „zamienników” złotej biżuterii i to o wiele taniej? Jak przekonać klienta, że to najprawdziwsze złoto i sprzedać biżuterię z zyskiem? Profesjonalna analiza i wycena da nam odpowiedź, ile jest złota w złocie.

Złoto złotu nierówne, czyli jakie są próby złota i co dokładnie oznaczają?

Na początek musimy zdawać sobie sprawę, że nasza złota biżuteria to tylko stop innych metali z zawartością tego cennego kruszca, jakim jest złoto. W zależności od próby złota zawartość czystego złota w biżuterii  jest większa bądź mniejsza. Czasami nawet zdarza się, że złota w biżuterii, którą określa się jako złotą, jest znikoma ilość. Dlaczego więc mówimy o czymś, że jest złote, skoro tak naprawdę zawiera niewiele złota?  Samo czyste złoto jest bardzo miękkie, dlatego dodawane są do niego domieszki innych metali, po to, aby zwiększyć trwałość wyrobów z niego wykonanych. Dzięki temu jest możliwe formowanie różnego rodzaju kosztowności takich jak monety czy sztabki złota. Próby złota mają swoje przyjęte oznaczenia, dzięki którym możemy dowiedzieć się, ile czystego kruszcu jest w naszej biżuterii. Wyroby ze złota i innych metali oznacza urząd probierczy. Specjaliści, którzy pracują w tym urzędzie, nabijają specjalny znak na wyrobach, który oznacza, z jaką próbą mamy do czynienia, czyli właśnie jaka jest zawartość złota w danym produkcie. Jeśli w naszych zbiorach mamy w taki sposób oznaczoną biżuterię, to możemy być pewni, że jest ona wykonana z prawdziwego złota i nie jest to tandetna podróbka. Odczyt próby złota jest bardzo ważny przy wycenie. Kwota, jaką zaproponuje nam skup złota za naszą daną błyskotkę, jest zależna w dużej mierze właśnie od jego próby.

Skup złota Trzebiatów to idealne miejsce, gdzie możemy sprzedać naszą biżuterię i inne wyroby ze złota. Skup złota w Trzebiatowie jest prowadzony przez Polski Lombard, który  zatrudnia profesjonalnych doradców w tej dziedzinie i oferuje najlepsze ceny złota. Nie musimy się martwić, jeśli nie jesteśmy mieszkańcami Trzebiatowa, możemy skorzystać z tej oferty, ponieważ istnieje możliwość wyceny online. Wystarczy tylko wysłać zdjęcia naszych wyrobów za pośrednictwem internetu.

Jak można rozpoznać prawdziwe złoto?

Wielu z nas nie wie, że każdy metal szlachetny ma przypisany swój symbol, który oznacza właśnie konkretny kruszec.  Złoto to wizerunek głowy rycerza i to także możemy znaleźć odbite na naszym pierścionku, łańcuszku, sygnecie, kolczyku, bransoletce itp. Dobrze jest o tym wiedzieć, przy okazji transakcji, w momencie, kiedy ktoś zarzuci nam, że nie jest to prawdziwe złoto. Tak samo dotyczy to wspomnianych prób, które są również nabite na wyrobach. Dlatego dobrze jest wiedzieć, co dokładnie oznaczają próby złota. Wszystkie próby złota oznacza się poprzez nabicie cyfry od 0 do 6. Cyfra 0 oznacza najwyższą próbę złota, a 6 jest najniższą próbą. Tak więc próby złota oznaczają dokładnie:

– 0 próba 999 zawiera 99,9% czystego złota,

-1 próba 960 zawiera 96,0% czystego złota,

– 2 próba 750 zawiera 75,0% czystego złota,

– 3 próba 585 zawiera 58,5% czystego złota,

– 4 próba 500 zawiera 50,0% czystego złota,

– 5 próba 375 zawiera 37,5% czystego złota,

– 6 próba 333 zawiera 33,3% czystego złota.

Jeśli zatem odnajdziemy na wyrobie próbę złota, to już będziemy wiedzieć, co mamy w rękach.

Najczęściej mamy do  czynienia z biżuterią próby 585 lub 333. Oczywiste jest to, że przez jubilerów najbardziej jest pożądana najwyższą próba złota.

Ilość złota w stopie określa się też w karatach. 1 karat oznacza 1/24 zawartości wagowej złota w danym stopie. Oznaczenia karatów mamy następujące:

– 24-karatowe – próba 1000, zawiera do 99,999% złota,

– 23-karatowe – próba 958,

– 22-karatowe – próba 916,

– 18-karatowe – próba 750,

– 14-karatowe – próba 585,

– 12-karatowe – próba 500,

– 10-karatowe – próba 417,

– 9-karatowe – próba 375,

– 8-karatowe – próba 333.

Jednak to, ile karatowe są nasze błyskotki, nie najdziemy tego na wyrobie. Takie informacje znajdziemy na certyfikatach, które są dołączone do biżuterii zakupionej u jubilera. Taki dokument, też warto zachować, aby mieć potwierdzenie o prawdziwości złota użytego do wykonania danego wyrobu.

Jak zatem sprzedać swoje złoto?

Na pewno najpewniej jest sprzedać swoje złoto w zaufanym miejscu. Możemy oczywiście udać się do pierwszego lepszego zakładu jubilerskiego, czy złotniczego, ale najlepiej jest sprzedać nasze złote wyroby za pośrednictwem Polskiego Lombardu. Nie wszyscy jubilerzy mogą chcieć kupić nasze złoto. Poszukiwania miejsca, gdzie uda nam się sprzedać nasze błyskotki mogą nam zająć dużo czasu. Nasz wyrób musi także spełniać pewne określone normy. Możemy stracić na to naprawdę dużo naszego cennego czasu. Proponujemy zatem lepsze rozwiązanie. Polski Lombard oferuje skup złota w najlepszej cenie. Co ważne daje Ci gwarancje zadowolenia. Dzięki Polskiemu Lombardowi możemy sprzedać nie tylko szybko, ale także bezpiecznie. Dodatkowo sprzedaż tutaj jest wyjątkowo wygodna, ponieważ nie musisz nawet wychodzić z domu. Wszystko możesz zrobić w swoim wygodnym fotelu w domu. Potrzebny jest Ci tylko dostęp do internetu. Zobacz jakie to proste! Cała procedura opiera się na kilku łatwych krokach. Na początek należy odwiedzić stronę internetową Polskiego Lombardu i wejść w zakładkę „wycena online”. W rubryce wpisujemy dokładnie, co chcemy sprzedać i z listy obok wybieramy np. biżuteria, jeśli chodzi nam o taki wyrób. Następnie klikamy w przycisk „wyceń przedmiot”. Otrzymasz wstępną wycenę Twojego przedmiotu na ekranie Twojego komputera. Jeśli podana kwota będzie dla Ciebie zadowalająca, należy przejść do etapu rejestracji, dzięki czemu będziesz mógł przejść do kolejnych kroków transakcji. Podczas rejestracji należy podać swoje dane. Bardzo ważne jest, aby podane dane były prawdziwe, ponieważ na jej podstawie zostanie sporządzona umowa. Następnie należy dodać zdjęcia swojego złotego wyrobu i dokładnie go opisać. Trzeba wpisać co, to dokładnie jest, jak wygląda, czy nie ma żadnych widocznych uszkodzeń, zarysowań, pęknięć itp. Jak już to zrobisz, wysyłasz zdjęcia razem z opisem do Polskiego Lombardu. Tutaj pracownicy na podstawie zdjęć i przesłanego opisu dokonują wyceny. Odpowiedź z informacją o proponowanej cenie zakupu bądź kwocie ewentualnej pożyczki, jeśli zdecydujesz się na pożyczkę pod zastaw, otrzymasz bardzo szybko. Pracownicy Lombardu dbają o jakość obsługi swoich klientów i nie każą Ci długo czekać. Jak już otrzymasz informację zwrotną, informujesz Polskie Lombard, czy odpowiadają Ci przedstawione warunki transakcji. Jeśli tak, od razu wysyłamy do Ciebie kuriera z umową kupna-sprzedaży lub o pożyczkę, w zależności, którą opcję wybierzesz. Wystarczy przekazać kurierowi podpisaną umowę oraz zapakowany przedmiot.  Bardzo ważne jest i o tym musisz koniecznie pamiętać, aby dobrze zabezpieczyć swoją  paczkę. Uchroni to przed uszkodzeniem w czasie transportu.

Jak już Twoja przesyłka dotrze do Polskiego Lombardu, tutaj wykwalifikowani pracownicy dokładnie obejrzą Twój złoty przedmiot i sprawdzą, czy zgadza się z przesłanym zdjęciem i  opisem. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, jeszcze tego samego dnia zlecamy przelew gotówki na Twoje Konto.

Musisz wiedzieć, że:

– Polski Lombard nie odpowiada za uszkodzenia powstałe podczas transportu. Dlatego tak ważne jest odpowiednie i  staranne zabezpieczenie paczki.

– Jeśli okaże się, że Twój złoty przedmiot, który chcesz sprzedać bądź zastawić nie jest zgodny z podanym przez Ciebie opisem, wówczas zaoferowana przez Polski Lombard kwota sprzedaży lub pożyczki, może ulec zmianie.  Warto więc szczerze podać wszystkie informacje.

Jeśli natomiast wolisz bezpośredni kontakt, możesz udać się do najbliższego oddziału Polskiego Lombardu. Tutaj pracownicy na miejscu obejrzą i wycenią Twoje złoto, które chcesz sprzedać. Wtedy też już podczas jednej wizyty możliwe jest sfinalizowanie całej transakcji. Decyzję otrzymasz po chwili, jak tylko pracownicy dokładnie obejrzą i wycenią Twój wyrób. To jak skontaktujesz się z Polskim Lombardem, zależy od Ciebie. Jeśli posiadasz niepotrzebne złoto, nie zwlekaj, tylko już dziś odwiedź stronę Polskiego Lombardu. Przekonasz się jak niezwykle szybko i łatwo możesz tu zarobić.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments