Skup nieruchomości w Kołobrzegu

Skup nieruchomości w Kołobrzegu

Sprzedaż mieszkania nad morzem. Czy warto czekać na kupca miesiącami? A może do lombardu?   Nadmorskie apartamenty sprzedają się jak świeże bułeczki, a twoje mieszkanie w Kołobrzegu nadal stoi bez kupca? Można sprzedać nieruchomość z niezłym zyskiem do Polskiego Lombardu.

Każdy, kto interesuje się rynkiem nieruchomości wie, że atrakcyjne do zamieszkania są nie tylko wielkie miasta. Poza stolicą, wśród poszukiwanych lokalizacji można wymienić na przykład wybrzeże. Nad polskim Morzem Bałtyckim od lat zarabiają deweloperzy, budując coraz to nowe apartamentowce. I choć te najczęściej zdobywają swoich nabywców, mieszkanie z rynku wtórnego wcale nie tak łatwo sprzedać. Pożądane są lokale nad samą plażą, luksusowe i takie, które można wynajmować gościom latem. Tymczasem oddalone nieco od morza bloki nie mają już takiego popytu. Jeśli jesteś mieszkańcem Kołobrzegu lub okolic i masz problem ze sprzedażą mieszkania, to istnieje dobre rozwiązanie. Jest to skup nieruchomości w Kołobrzegu oferowany przez Polski Lombard. Firma od kilku lat rozwija się w tej branży i ma rzesze zadowolonych klientów. Pomaga klientom pozbyć się niechcianego lokum i zarobić na nim jak najwięcej. Lombard skupuje niemal wszystkie mieszkanie, nie tylko te w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, ale także na obrzeżach miast, wsiach i prowincjach. Teraz nie musisz latami czekać na nabywcę.

 

Jak to załatwić i czy warto zaufać lombardowi

 

Wielu ludzi zastanawia się, czy to aby dobre rozwiązanie, by swoje cztery kąty oddać w ręce właściciela lombardu. Natomiast w przypadku Polskiego Lombardu nie ma się czego obawiać, gdyż to działająca legalnie na polskim rynku firma, od wielu lat zaufana przez miliony Polaków. Świadczy usługi zgodnie z polskim prawem i normami na rynku nieruchomości. Dużo bardziej ryzykowne jest przekazanie mieszkania prywatnej osobie, która może nas oszukać, nie płacąc ustalonej kwoty. W takim przypadku czeka nas długa batalia w sądzie cywilnym, a nie zawsze da się udowodnić winę kupca (np. nie mamy spisanej umowy). W sytuacji sprzedaży lokum do lombardu takie rzeczy nie mają miejsca. Od razu podpisywana jest umowa, która zabezpiecza interesy obu stron. Dla rozjaśnienia sytuacji warto przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tym temacie.

 

Jak szybko można sprzedać mieszkanie lub inną nieruchomość do Polskiego Lombardu?

Skup nieruchomości w Kołobrzegu jest prowadzony sprawnie i z korzyścią dla klienta, ponieważ decyzja o kupnie lokalu zapada nawet w 24 godziny. Właśnie tylko tyle czasu potrzeba, aby obie strony dobiły targu. W tym czasie przygotowywana jest dokumentacja i wycena nieruchomości. Ważne, aby sprzedający posiadał podstawowe informacje, tj. stan prawny mieszkania, należy podać dane z księgi wieczystej. Ponadto wymaga się, aby w przypadku zadłużenia nieruchomości (Polski Lombard skupuje także zadłużone lokale), mieć i okazać dokument potwierdzający ten stan. Przyda się także kwit ze spółdzielni, czy wspólnoty mieszkaniowej potwierdzający płatność czynszu.

 

Jakie informacje o mieszkaniu są potrzebne do sprzedaży?

Oczywiście pierwszą rzeczą, jaką lombard się zainteresuje będzie lokalizacja, czyli adres nieruchomości oraz jego dokładna powierzchnia, liczba pokoi i rozkład mieszkania. Warto być przygotowanym, aby podać także inne, cenne w przypadku sprzedaży informacje, np. ile pięter ma blok i na którym znajduje się wspomniane mieszkanie, czy znajduje się tam winda, zsyp na śmieci itp. Ponadto, czy w mieszkaniu jest balkon, taras, a także przykładowo, kiedy był przeprowadzany ostatni remont wnętrza, w jakim stanie jest przedstawiony lokal. Oprócz tego informacje dotyczące ogrzewania, instalacji wodnej, gazowej itd., czyli wszystkie podstawowe dane, jakimi każdy kieruje się w przypadku wyboru mieszkania.

 

Czy można sprzedać mieszkanie, w którym chcemy jeszcze mieszkać?

Czasami zdarza się tak, że chcemy sprzedać obecne mieszkanie, bo wyprowadzamy się do nowego domu, czy innego lokum, tymczasem czekamy na zakończenie budowy, remontu, ale potrzebne są nam pieniądze. Wiele osób nurtuje pytanie, czy w tej sytuacji mogą sprzedać mieszkanie, jeszcze w nim przebywając. Odpowiedź brzmi: tak. W tej sytuacji najlepiej, jeśli mieszkańcy są już wymeldowani z tego lokalu. Ale tak, czy inaczej podpisuje się odpowiednią umowę, która umożliwia mieszkanie w obecnym miejscu jeszcze przez kilka miesięcy. Po kupnie przez lombard nie zostaniemy więc nagle wyrzuceni. Trzeba tylko to uwzględnić przed podpisaniem dokumentacji.

 

Z Polskim Lombardem możesz liczyć na szybkie zamknięcie transakcji. Nie tylko przeprowadzi skup nieruchomości w Kołobrzegu, ale także przeprowadzi nas przez wszystkie etapy sprzedaży nieruchomości, biorąc formalności na siebie. Firma oferuje pomoc prawną, a także błyskawiczne podpisanie aktu u notariusza. To wszystko nie musi cię kosztować wielu miesięcy biegania po urzędach. Można to załatwić inaczej, a przede wszystkim szybciej i wygodniej. Za sprzedawaną nieruchomość nie otrzymasz stu procent wartości. To oczywiste. Jednak transakcję zakończysz z zyskiem, dlatego, że mieszkanie jest warte tyle ile ktoś chce za nie zapłacić. Nie jest prawdą, że sprzedaż je za taką kwotę, za jaką je wystawiłeś w ogłoszeniu. Zazwyczaj kończy się to negocjacjami i trzeba liczyć się z tym, że rynek ma swoje prawa. Natomiast można być pewnym, że nigdzie nie zrobisz tego tak szybko jak w tym przypadku i że w ciągu kilku dni otrzymasz pełną kwotę na konto. To gwarancja szybkiej zapłaty i szybkiego pozbycia się problemu.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments