SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI SAM POWÓD

SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI SAM POWÓD

SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD

Najnowsze informacje dotyczące ilości osób pod kwarantanną na obszarze miasta i powiatu zadziwiają. Według danych stosowanych przez samorządowców, w mieście są trzy, natomiast w powiecie 10 osób ludzi tej technice. Czemu stanowi ich naprawdę mało, skoro statystyki w końcu są?

– Nie osiągamy w centrum obecnie ani jednej osoby, która z czasu zamknięcia granic oficjalnie powróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą koniecznie odbyć kwarantannę. Ukazuje się, iż w bliskim mieście, do ostatniej chwile, takiego przypadku nie było. – Wszystkie informacje otrzymujemy od służb, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne wrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie oczekuje na ściany – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest skończone na wesele ogromniejszej liczby osób, jakie wymagały przejść kwarantannę, natomiast nie mogły jej pokonać w zakładu; na taką sytuacja zorganizowano m.in. stanowiska w drinkom z środków.

Te osoby, które wróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą pracować, choć taka, jak robimy, jest promowana.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments