Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

30 listopada zatrzyma się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na terenie miasta będą odpowiedzialne po raz ubiegli w bieżącym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w terminie której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na ulice obecnie w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Jak uczy firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w bieżącym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi ubiegli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, że na wszelkim rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w łączącym się do końca sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba klientów wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz moment na zimową przerwę, jaka stanie użyta na studium infrastruktury do następnego etapu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego niezwykła sława wśród mieszkańców oraz turystów jest godna. Wydłużenie bezpłatnego czasu stosowania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 posiadaczy strony to dziś Rower Miejski bawi się największą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i zarabiania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby dodatkowo będzie wyborem. Rower Miejski doskonale realizuje swoją wartość – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z rekordową liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze jakiś bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w bieżącym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej korzystali z aparatu w porach 15:00 – 19:00, kiedy powracało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W skali tygodnia podział rozciąga się bardzo równomiernie, jednak wiele wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Największym zainteresowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także między tymi pozycjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek oraz z powrotem – 3 478 też z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w dzisiejszym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z zespołu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej pory zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. klientów w dzisiejszym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu przygotowali oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został zrealizowany w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został również rozbudowany o nową stację i pozostałe 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest teraz jedną z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można otrzymywać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments