Prezenty dla chłopaków?

Prezenty dla chłopaków?

skup towarów w Kołobrzegu

Ciekawe okazje znajdziecie zastawione w lombardach, przeważnie nowe lub prawie nowe, a do kupienia za zdecydowanie niższą cenę i bez jeżdżenia po całym mieście za ogłoszeniami z OLXa!

Pewnie nie jeden czytający to mężczyzna jest dla kogoś w rodzinie wujkiem lub kobieta ciotką. Często trafia się też młodsze kuzynostwo i wiele, wiele innych koneksji rodzinnych.

Mnie trafiło się, że mam pod sobą całkiem sporą grupkę, bo aż 6 chłopaków. Część to znacznie młodsi kuzyni, siostrzeńcy i bratankowie. Miło oczywiście jest być tym kochanym wujkiem, który od czasu do czasu zajrzy i rozbawi towarzystwo. Jako dobry wujek staram się nie wpadać z pustymi rękami, ale nie zawsze się to udaje, ujmując to najprościej, ze względu na koszty. Fajne prezenty kosztują. A mając taką grupkę, nie jest często łatwo, bo nie chcę nikogo wykluczać, przecież nie mogę kupić jednemu dużego prezentu, a drugiemu tylko czekolady?

Bardzo dużym ułatwieniem dla mnie zaczęły być wizyty w, o dziwo, lombardach. W lombardach zostaje zastawionych mnóstwo najróżniejszych przedmiotów, z bardzo wielu różnych branż. Ale dwiema, jakie mnie interesują, są w szczególności zabawki i elektronika.

Z okazji, że mam pod sobą chłopaków, akurat takie zrządzenie losu, jest mi zdecydowanie łatwiej wybrać jakiś prezent, bo nie muszę się zastanawiać, która księżniczka Disneya jest aktualnie najbardziej popularna.

Dla młodszych dzieci zwykle rozglądam się za czymś mniejszym i bardzo częstym zastawem pod lombardową pożyczkę są gry komputerowe. Tytuły czy na komputer stacjonarny, czy na konsolę PlayStation to zawsze coś, co wywołuje uśmiech na twarzach podopiecznych. Staram się oczywiście unikać niepotrzebnie brutalnych tytułów, żeby uniknąć reprymendy od mojej siostry, ale wybór jest zwykle duży. Lombardy zwykle dbają o powierzony sprzęt i zakupione tam gry w oryginalnych opakowaniach wyglądają jak nowe. Zresztą, co za różnica, czy ktoś już wcześniej odpalał tą płytę? Przecież nie zmienia to w żaden sposób gry, a ja mogę dzięki wizytom w lombardach, pozwolić sobie na ciekawsze prezenty, których nie kupiłbym nowych.

Równie często na ladę w lombardzie trafiają najróżniejsze, elektroniczne gadżety. Ostatnio udało mi się upolować prawie nową konsolę przenośną PSP, z całym osprzętem, akcesoriami i opakowaniem, za znacznie mniejsze pieniądze, niż gdybym chciał kupić sprzęt nowy.

Pod zastaw trafiają też o dziwo klocki, w szczególności warto się rozejrzeć za oryginalnym Lego. Ponadczasowa, niepsująca się zabawka nie do zdarcia często jest możliwa do wykupienia nawet w nieodpakowanych pudełkach. Czasami się zastanawiam, jakim cudem tak piękne zabawki, jeszcze nie otwarte trafiły do lombardu. Czy był to nietrafiony prezent? A może ktoś miał go dać w prezencie, ale zaskoczyła go sytuacja finansowa? Z drugiej strony, wiem, że taki zastaw przynajmniej podratował czyjąś sytuację finansową, bo umożliwił pożyczenie pieniędzy, a jeżeli pozostał w lombardzie, to spłacił czyjeś zadłużenie.

Przy okazji, kiedy szukam (i najczęściej znajduję) prezenty dla chłopaków, czasami upoluję coś ciekawego dla siebie. Pompka do roweru, bo i tak miałem kupić? Czy cokolwiek innego, co akurat jest mi potrzebne, a wypatrzę za szybą w lombardzie. Czasami urzeknie mnie jakiś wyrób jubilerski i znając moją żonę, wiem, że jej się on spodoba. Zawsze można w lombardzie trafić na ciekawe okazje, zastawiane jest naprawdę mnóstwo nowych, zadbanych rzeczy, na których często nie ma śladów użytkowania. A ceny w lombardzie są zawsze niższe niż za sprzęt nowy.

Jeżeli chodzi o sprzęty używane, to wiele osób polega na portalach ogłoszeniowych jak OLX lub aukcyjnych jak Allegro. To też całkiem niezłe miejsca, mnie jednak męczy w nich to, że jeżeli mam kupić prezenty gwiazdkowe dla wszystkich chłopaków, to szukając prezentów na OLX musiałbym umawiać się z wieloma osobami, oraz zjeździć pół miasta, co zajęłoby mi znaczną część dnia i paliwa w baku. Poza tym, zdjęcia i ogłoszenia nie zawsze oddają obraz rzeczywistości i zdarzało jechać mi się na drugi koniec miasta, tylko po to, żeby zrezygnować z zakupu, marnując godzinę czasu. Kupując drobne przedmioty na Allegro, okazuje się, że po doliczeniu kosztów wysyłki wcale nie jest taniej. A do tego zawsze drobne ryzyko. Przedmiot może nie spełniać opisu, jaki mu nadano. Może przyjść uszkodzony i wiele innych spraw może pójść nie tak. Owszem, są reklamacje, zwroty i można poprosić Allegro o pomoc. Ale szkoda mi na to nerwów i czasu. Dlatego wolę się przejść do lombardu. W centrum miasta, gdzie mieszkam, jest ich wiele, nawet jeżeli pierwszy odwiedzony lombard nie oferował wszystkiego co potrzebuję, to zwykle kilka uliczek dalej jest następny. Towar mogę przed zakupem obejrzeć, sprawdzić czy uruchomić, czy wszystko działa.

Lombardy są też przydatne do kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Czynne przeważnie długo, nierzadko 7 dni w tygodniu, a niektóre nawet całodobowo są dobrym miejscem do nadgonienia z prezentem, jeżeli zdarzy mi się o którymś z kuzynów zapomnieć.

Można mi zarzucić, że kupując w lombardzie, z drugiej ręki zachowuję się jak skąpiec, ale ja się z tym nie zgodzę. Decyduję się na zakup w lombardzie, bo mogę dzięki temu kupić za tą samą cenę przedmioty atrakcyjniejsze lub więcej prezentów, niż gdybym kupował tylko rzeczy nowe.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments