Płatne parkowanie w prokuraturze

Płatne parkowanie w prokuraturze

Płatne parkowanie w Kołobrzegu w prokuraturze

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła śledztwo w stosunku z ofertą przekroczenia uprawnień przez prezydenta Kołobrzegu.

Płatne parkowanie w prokuraturze

 

Chodzi o sprawę Roberta Kołodziejczyka, który skarży się na bezprawne działanie władz miasta w kwestii Stref Płatnego Parkowania, ich nieprawidłowego oznakowania i bezprawnego wykorzystywania w stosunku z ostatnim opłat.

Urząd Miasta Kołobrzeg z początku mieszka na zachowaniu, że robi legalnie i zgodnie z założeniem. Tyle, że coś inaczej wskazują dokumenty (miasto inaczej je podaje). Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła kontrolę funkcjonowania stref płatnego parkowania w przeciwnych miastach w Polsce, choć akurat nie w Kołobrzegu. Jednak wyniki kontroli można stosować bezpośrednio do swego miasta, albowiem jeśli rzecz nie funkcjonuje gdzie indziej, i powinno, bo takie jest prawda, musi robić zarówno w Kołobrzegu.

„Jednocześnie stwierdzony w dziewięciu miastach brak podwójnego oznakowania miejsc postojowych, tj. zarówno znakami pionowymi, kiedy również znakami poziomymi, podważał legalność poboru stawek za postój samochodów w współczesnych miejscach. W wypadku tylko czterech miast dochody z ostatniego terminu wyniosły blisko 20 mln zł” – czytamy w raporcie NIK.

Potwierdził to oraz w bezpośrednim wyroku Naczelny Sąd Administracyjny (II GPS 2/17), który stanowi: „W świetle omawianych przepisów prawnych miejsca płatnego postoju określone w powierzchni płatnego parkowania to, co do zasady, miejsca podwójnie oznakowane znakami pionowymi D-18 i znakami poziomymi typu P-18”. Według miasta, oznakowanie jest prawdziwe. Teraz, rozwiążą to śledczy i sprawdzą, czy działania miasta zaraz po poinformowaniu o nieprawidłowościach, były podobne z podstawowym prawem.

 

Źródło: miasto Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments