Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg " Chcieli abym się sprzedał"

Radny Prawna i Sprawiedliwości Piotr Rzepka zamieścił na swoim wyglądzie Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zamknięte i potem będzie zamknięte” – taką wiedzę podał na swoim wyglądzie radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez ostatnie 4 lata nie był trzymany przez samorząd. Zarzuca również tej prezydent, iż nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów podobnych do nowego obozu władzy wszystko było związane od mojej jednej decyzji spotkania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc sprzedania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby otrzymać absolutorium. Większość została znaleziona kilka dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby aktualnie potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do rządzącej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to widzą oraz nie są mi za złe”.

Do potrzeby zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Zupełnie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do negocjacji z Radnym Piotrem Rzepką na punkt jego wystąpienia z klubu Prawna i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w wysłanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w celu ochrony dobrego imienia oraz wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w sumy:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nigdy nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na punkt jego wystąpienia z klubu radnych Prawna i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które odbyło się w miesiącu br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w sytuacji uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK były do kraju sierpnia 2019 (spotkania robiły się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było skojarzone z jego spotkaniem z cechu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że inny klub radnych „Nowy Kołobrzeg” powstał w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o analizę jego mowie w celu ochrony mojego prawego imienia oraz wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK dał się do Centrum o wsparcie finansowe prowadzonej przez siebie działalności. Jednakże z ciekawości na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały pracować się z prowadzeniem odpowiednich procedur. Wszelkie sprawy ze części Miasta, w obecnym takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tutaj o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z odpowiednią odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z ciekawości na obecne przepisy oddać nie mogło. Dodam, że ostatnia propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy złotych z życiem na cztery regionalne wycieczki nie mogła stać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy złotych z życiem na krótkie świadczenia na rzecz miasta oraz jego mieszkańców.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne pytania i przyciąga w obecny zabieg materiały z budżetu – na produkcję założeń własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie wsparcie w kwocie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments