lombard, życie pod zastaw Koziegłowy zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw Koziegłowy zadzwoń 887 332 665

lombard, życie pod zastaw

Czy jest punkt, w którym jest szansa znaleźć świetne okazje? Pozyskać niespotykane obiekty, które nie są możliwe do znalezienia gdzie indziej? Tak, taka przestrzeń istnieje i bywa nią każdy komis, który tylko poznacie. Nie ma dwóch identycznych komisów, w każdym takim miejscu znajdziesz odmienny wybór, w każdym z nich możesz nabyć odmienny wyjątkowy obiekt. Nigdy nie wiesz, co znajdziesz. Warto odwiedzać komisy, zwłaszcza jeżeli jest się kolekcjonerem, hobbystą lub zwyczajnie poszukiwaczem okazji.

lombard, życie pod zastaw Łazy zadzwoń 887 332 665

Wiekowe szpargały, czy szansa życia?

lombard internetowy

Nasze nastawienie do komisów bywa zdecydowanie różne. Nie ma bez dwóch zdań czemu się szokować, gdyż nasze pierwsze perypetie z lombardami zapewne nie były za bardzo przyjemne. Jeśli co poniektórzy to pamiętają, to pierwsze komisy, z lat 90 i początków XXI wieku nie były wartymi odwiedzenia lokalizacjami do zwiedzenia. Niewielkie pomieszczenia, nieciekawy kierownik, który siedział za kontuarem i śledził nasz każdy gest, a do tego miał niesympatyczny wzrok. Czy komukolwiek w takich chwilach chciałoby się siedzieć w takim miejscu minutę i znaleźć coś? Zdecydowanie osobie, kto jeszcze chciałby coś sprzedać w komisie albo zdecydowanie jest w wielkiej potrzebie i poszukuje ekonomicznych przedmiotów.

zloz wniosek

lombard, życie pod zastaw Łazy zadzwoń 887 332 665

Dodatkowo, jeżeli ktoś myśli, że w komisie mógł kiedyś osiągnąć jakąś dobrą kwotę za zbycie lub zakup, to błądzi. Właściciel zawsze chciał nabywać w jak najniższej cenie, a zbywać jak najdrożej, korzystając z tego, że osoby przychodzące nie mieli pojęcia handlu i negocjacjach.

Na szczęście takie czasy już odeszły, a nasze komisy przeszła moda z krajów zachodnich, która miewa nieco odmienne podejście do tematu, zatem możemy bez obiekcji zwiedzać takie miejsca, których jest coraz więcej. Obecnie większość komisów jest nawet spora. Zwraca się uwagę o to, aby klient miał się przyjemnie i aby miał szansę coś wybrać. Wszystkobywa znacząco poukładane, aby bez stresu móc obejrzeć wszystko.

lombard, życie pod zastaw Łazy zadzwoń 887 332 665

Odniesiemy się w tej chwili może odrobinę do początku, czyli tego, czy w komisach można znaleźć same używane przedmioty, czy również jakieś nowiutkie i interesujące i może nawet bardzo wartościowe? Najpierw warto zaznaczyć, że w komisie, jeżeli chodzi o wartość, nie kierujmy się tym, czy coś jest nowe, czy używane. Po prostu, aby określić czegoś wartość, trzeba się na tym znać. Można przecież zlokalizować jakieś antyczne meble, które na pozór mogą zdawać nam się niezbyt cenne, a tak naprawdę mogą być niezmiernie cenne. Możemy też znaleźć przeróżne szpargały, typu zepsute wózki dla dzieci, telewizory i inne przedmioty, które nawet nie nadają się do reparacji. Dlatego znajdując się w komisie, trzeba być uważnym.

Co możemy ciekawego zlokalizować?

W komisach możemy znaleźć niemal wszystko. Od książek, przez telefony, kamery, komputery, lampy, a nawet auta i kosiarki. Wszystko zależy od tego, jak spory jest komis, no i z pewnością, czy w czymś się specjalizuje. Gdyż przecież możemy znaleźć komis tylko z urządzeniami elektronicznymi, a możemy znaleźć taki tylko z wytworami jubilerskimi.

Jeśli poszukujemy jakichś używanych telefonów, laptopów i innych takich urządzeń, to w komisie możemy mieć okazję na pozyskanie ich w dobrej cenie i w niezłym stanie. To może być dla nas szansa. Dokładnie możemy zlustrować przedmiot, zlokalizować jego uszkodzenia, historię, no i oczywiście wypróbować. Może to być również okazja dla nas, jeżeli mamy ochotę na takich urządzeniach nieco zarobić. Możemy przecież nabywać rzeczy używane i sprzedawać już jak je zreperujemy.

lombard, życie pod zastaw Łazy zadzwoń 887 332 665

Komisy mogą być dla nas źródłem zarobku, jeżeli tylko porządnie się na czymś znamy i mamy żyłkę biznesową. Starczy tylko rozejrzeć się w sieci i szukać sąsiedzkich komisów. Następnie czasami można odwiedzać je i wyszukiwać rzeczywiste perełki.

Komisy, czyli miejsca dla hobbystów

Jeśli mamy jakąś niebywałą miłość i kolekcjonujemy przeróżne interesujące przedmioty, to w komisach możemy właśnie znaleźć je i to nawet w bardzo dobrym stanie. To mogą być znaczki, komiksy, stare telefony, czasopisma i przeróżne odmienne obiekty. Ot tak musimy mieć świadomość czego i gdzie szukać.

Wolne w komisie

Od czasu do czasu, zamiast spędzać wolne dni w galerii lub w markecie, może warto wybrać się właśnie do jakiegoś dużego komisu. Samo odkrywanie tych wszystkich przedmiotów może być już wielką przygodą.

Wiekowe zegary, meble, stare maszyny do pisania. To wszystko może budzić wspomnienia. Czasem trafimy też na właściciela z pasją, czyli takiego, który o poszczególnym przedmiocie będącym w komisie, będzie w stanie opowiedzieć nam ciekawą opowieść. Może to być dla nas zdecydowanie wielce szokujące, jakie przygody wiążą się z niektórymi przedmiotami.

Zwiedzaj więc od czasu do czasu komis i ot tak spędź w tym miejscu trochę czasu. To na pewno nie będzie zmarnowany czas, ale bardzo ciekawe wyjście.

lombard, życie pod zastaw Łazy zadzwoń 887 332 665

Zobacz również lombard internetowy