Lombard Kołobrzeg

Lombard Kołobrzeg

Lombard Kołobrzeg czyli instytucja znana od lat, nieco zapomniana, ale nadal bardzo ważna i przydatna. Powiedziałabym nawet, ze ostatnimi czasy ulepszona i bardziej unowocześniona. Spowodowała to ustawa, która nieco zmieniła prawną stronę funkcjonowania tych instytucji finansowych, bo tak można je nazwać. Co się zmieniło? Co daje nam lombard, jak nam pomaga? Jakie ma obowiązki i prawa, a co może nam zaoferować?

Lombard Kołobrzeg

Ustawa z z 11 marca 2016 roku zaostrzyła przepisy stosowane przez nasze prawo wobec lombardów. Teraz nie ma takiej możliwości, żeby punkt lombardowy, który działa zgodnie z prawem, był założony przez pierwszego lepszego obywatela naszego kraju. Po pierwsze taka osoba musi być niekarana. Nie ma takiej możliwości, żeby ktoś kto w przeszłości popełnił przestępstwo związane z pieniędzmi otworzył sobie lombard. Drugim warunkiem jest wymagany wkład własny w wysokości 200 tysięcy złotych. Jest to zdecydowanie potężna kwota i mało kogo na to stać. Dzięki temu można zaobserwować tworzenie się dużych sieci lombardów, które z pewnością działają w sposób legalny, a zatem państwowe instytucje nadzorujące mają możliwość kontroli nad takimi punktami. Nic im nie umknie i możemy być spokojni, że nasze transakcje są bezpieczne, że nie zostaniemy oszukani.

Niestety lombardy w Polsce borykają się z nieco złą sławą punktów paserskich. Jest tak dlatego, że kiedyś nie było nadzoru nad takimi punktami i rzeczywiście różnie bywało. Mało kto zna dokładnie zapisy ustawy, więc warto rozgłaszać to, by ludzie nabrali zaufania do tego typu instytucji. W tej chwili swoimi możliwościami bliżej im do banków niż sklepów z używanym sprzętem. Wiele małych punktów zostało zamkniętych, utrzymały się tylko duże i godne zaufania punkty. Jedną z większych sieci lombardów jest Polski Lombard sp zoo z siedzibą główną w Kołobrzegu. W tej chwili ma już swoje punkty w Warszawie, Koszalinie i Wrocławiu. Stale dołączają nowe placówki, i już niedługo stanie się to zapewne największa i bezkonkurencyjna firma na runku. Pracują tam ludzie, którzy znają się na rzeczy, wiedzą jak pomóc ludziom i rozumieją życie. Zawsze starają się zrobić wszystko, żeby klient był zadowolony.

A mają całkiem spore możliwości. Podstawową częścią działalności są pożyczki pod zastaw. Mówiąc w skrócie – przynosimy jakiś cenny przedmiot, pracownik lombardu go wycenia i proponuje nam konkretną kwotę pożyczki. Jeśli nam to odpowiada podpisujemy umowę, w której określona jest kwota i termin wykupu. Jeśli zdążymy w terminie zebrać pieniądze potrzebne na odkupienie swojej rzeczy, to pożyczka jest uznana za spłaconą, my odzyskujemy nasz towar a lombard zarabia na procencie od pożyczonej kwoty. Jeśli z jakiegoś powodu nie mamy możliwości zebrania wystarczającej kwoty, by wrócić do lombardu, nasza umowa przestaje obowiązywać z dniem określonym w podpisanych przez nas dokumentach. W tym przypadku nasz przedmiot zostaje wystawiony na sprzedaż i lombard zarobi na różnicy z kwocie sprzedaży i kwoty, jaką nam pożyczył.

Jednak to nie jedyna możliwość, jaką daje nam lombard. Można tam również spotkać się z lokatami. Jest to coś jak pożyczka społecznościowa. Po prostu Ty inwestujesz swoje pieniądze w zastaw kogoś innego. Można zarobić na tym aż 5% miesięcznie. Jest to bardzo pewna inwestycja, gdyż przecież każda pożyczka zabezpieczona jest zastawem. Niewątpliwie każdy, kto miał okazję trzymać pieniądze w banku wie jakie można tam zarobić kwoty z odsetek – są to po prostu śmieszne pieniądze. Natomiast 5% to już jest coś. Pewnie o takiej formie lokaty te mało kto wie, a szkoda bo w ten sposób można troszeczkę zarobić.
Jak widać współczesny lombard w żaden sposób nie przypomina już instytucji, które znamy sprzed lat. Jakość obsługi musiała iść z czasem i poprawić się. Cały system od zawsze był bardzo dobry, pożyczki pod zastaw, nawet na małe kwoty zawsze były potrzebne ludziom. W dzisiejszych czasach jednak cała działalność jest dużo bezpieczniejsza i z pewnością nie musi już budzić żadnych obaw, co do wypełnienia warunków umowy przez lombard. Polecam odwiedzenie strony internetowej  gdzie można uzyskać więcej informacji w tym temacie oraz zapoznać się z konkretnymi lokalizacjami lombardu. Myślę, że i w Twojej okolicy coś się znajdzie, warto poszukać bo nawet nie wiesz co tracisz.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments