Kredyt na dowód? Leasing na auto bez BIG? Dzisiaj jest to możliwe w lombardzie!

Kredyt na dowód? Leasing na auto bez BIG? Dzisiaj jest to możliwe w lombardzie!

Wiele lombardów dzisiaj zmienia swoją filozofię istnienia i zaczyna inaczej podchodzić do klienta. Główne zmiany nastąpiły po 11 marca ubiegłego roku, kiedy to w życie weszła ustawa, która wymusiła od właścicieli lombardów zarejestrowanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę akcyjną.

Wiele małych punktów zostało zamkniętych, większe połączyły się z innymi lub zostały i walczą dalej samodzielnie. Główną i jedyną przeszkodą dla wielu była kwota, jaką trzeba było wpłacić jako kapitał zakładowy – 200 000 tysięcy złotych. Dlatego lombardów zostało mniej, a te które działają dalej, muszą sprowadzić do siebie klienta korzystniejszymi ofertami, niż do tej pory.

I dobrze, że tak się dzieje, bo lombardy na rynku to małe firmy pożyczkowe, które są w stanie sprowadzić do siebie wielu klientów, jeśli tylko zaczną wykorzystywać swoją pozycję na rynku. Kto myślał kiedyś o wzięciu kredytu w lombardzie? Pewnie nikt. Bo zawsze przecież potrzebny był zastaw. Zawsze trzeba coś wziąć pod pachę, zanieść i sprzedać. Trzeba żałować tej rzeczy, jeśli się nie miało pieniędzy, aby ją odzyskać. Chociaż może to nie było aż tak uciążliwe, jak znalezienie odpowiedniej rzeczy, która będzie warta tyle, ile gotówki potrzebujemy. Wtedy człowiek nie miał wyjścia i musiał udać się banku lub do jakiejś firmy pożyczkowej.

Lombardy bardzo długo pomijały tę kwestię, że mogą być one dobra konkurencją dla wszystkich firm, które udzielają pożyczek. Jakoś nigdy nikt nie pomyślał o tym, że może by tak umożliwić pożyczkę w lombardzie nie tylko wtedy, kiedy osoba przyjdzie z zastawem w ręku. To podwojenie albo nawet potrojenie liczby klientów. To większa konkurencja. To więcej korzyści dla każdego.
Ale nikt na to nie wpadł. Dopiero ostatnio lombard w Kołobrzegu wprowadził do swojej oferty kredyty w sytuacji, kiedy nie mamy przy sobie żadnej rzeczy, która jest coś warta. Oferta dla każdego, kto szuka szybkiej pożyczki na dowód osobisty. Pożyczka już od 1000 złotych na małe wydatki, albo taka na te duże na ponad 10 000 złotych. To wszystko w lombardzie, który do tej pory słynął tylko z tego, że wymienia sprzęt na gotówkę.

To ciekawe rozwiązanie, które zainteresuje pewnie sporą liczbę ludzi, którzy do tej pory mieli tylko możliwość wzięcia kredytu w banku lub w firmie pożyczkowej. Teraz każdy, kto jest zainteresowany dodatkową gotówką, może wejść do lombardu mając przy sobie tylko dowód osobisty aby zapytać się, czy mają możliwość otrzymania pieniędzy. Wymagania są tutaj jak w każdej firmie, które udziela kredytów bez BIG – a to ceni sobie spora grupa klientów. I nie ma co się dziwić, bo dzisiaj ciężko jest zachować historię kredytową bez żadnej skazy. Świat jest nieprzewidywalny i każdemu w każdej chwili może podwinąć się noga, bez żadnego ostrzeżenia.

Tego typu oferty w lombardach bardzo dobrze wpłyną na cały rynek. Kiedyś był tylko bank. Potem pojawiły się małe firmy pożyczkowe. A teraz do gry wszedł najstarszy gracz ze wszystkich, który do tej pory opierał się wolnemu pożyczaniu, ale w końcu jest. I dobrze.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments