Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

Radny Piotr Rzepka na indywidualnym wyglądu na portalu społecznościowym powiedział o własne rezygnacji ze Stowarzyszenia Rybacka Lokalna Grupa Działania „Morze i Parsęta”. Przy okazji opisał kulisy innych działań. Nie udało nam się spośród nim skontaktować. Też nie mamy komentarza rzecznika prasowego Anny Mieczkowskiej.

Korupcja polityczna w Radzie Miasta Kołobrzeg?

 

„Na pozycji § 11, pkt. 2 statutu organizacji dziś złożyłem rezygnację z uczestnictwa w Stowarzyszenie Rybacka Lokalna Grupa Działania ,, Morze i Parseta”. W mojej ocenie upolitycznienie stowarzyszenia zwłaszcza, jeśli idzie o osoby funkcyjne oraz większość jednego obozu, jaka się zarysowuje ale po spojrzeniu na listę członków, odbiera jakiekolwiek nadziei na naprawdę potrzebne w mojej ocenie zmiany personalne w Zarządzie.

W kontakcie z powyższym nie widzę możliwości dalszego członkostwa kiedy a samej współpracy. Informuję, że w struktur nie reprezentowałem Rady Miasta Kołobrzeg. Ponadto informuję, iż z początku br. nie stanowię w Zarządzie PTTK o. im. Jana Frankowskiego w Kołobrzegu (jaka jest członkiem SRLGDMiP), w kontakcie z czym PTTK na ważnych zebraniach grupy reprezentuje obecnie wybrany Zarząd.

Dziękuję za dotychczasową paroletnią zgodność z SRLGDMiP, w niniejszym oferta prezentowania w niej PTTK.

Przypominając o PTTK nie mogę sobie odmówić poinformowania, iż kołobrzeski oddział PTTK właśnie został zamknięty. Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało złapane i niedługo będzie zlikwidowane.

W wielu miastach w Polsce oddziały PTTK są dofinansowywane przez samorządy. Pełnią niezmiernie ważne role oraz w własnym terenu są już tradycją. Kołobrzeski oddział był samą z najdalszych organizacji w mieście (zał. r. 1947). Niestety przez lata nie dostrzegali tego swoi włodarze. PTTK z centrum nie dostawał nic. 14 maja br. wziąłem wkład w spotkaniu z Prezydentem Miasta Anną Mieczkowską, na jakim to udało się wynegocjować środki z budżetu miasta na wsparcie oddziałku. 6 tys. zł w 2019 r. oraz 12 tys. zł w 2020 r. Następnie Prezes Zarządu PTTK dokonał ustaleń z Z-ca Prezydenta i zdecydowano wstępnie wycieczki na kwotę 15 tys. zł na jakich 9 tys. zł to koszta a 6 tys. zł miałoby dostać samo PTTK.

No tak się nie stało. Gdy się dowiedzieliśmy ze centrów podobnych do ważnego obozu władzy wszystko było uwarunkowane z mojej swej decyzji spotkania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby otrzymać absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie było już potrzebne. Za żadne korzyści nigdy nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to rozumieją a nie są mi za złe.

Platformie Obywatelskiej kiedy a samej Pani Prezydent należą się gratulację! Dzięki wam a raczej braku waszej pomocy pomimo nadziei na krajowych oczach upada PTTK. Mam okazję, że ludzie was za to rozliczą”.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments