KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

O północy Polska przywróciła kontrole na ludzi możliwościach. Od niedzieli przez 10 dni do Nasz nie będą mogli wjeżdżać cudzoziemcy. Na obecny stan kontrolę graniczną wprowadzono oraz w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie całkiem w wyznaczonych do ostatniego znaczeniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie ścianie będzie dopuszczalne tylko na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni także na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie pokazywana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie stosownie do stopnia zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w kontaktu z wystąpieniem dużego ryzyka dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie organizować zadania przy użyciu sprzętu mobilnego, w oparciu o swoje zasoby kadrowe także we współdziałaniu z Policją i Społeczną Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy znaczy w pracy dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą potrafili: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby mające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na polem RP; cudzoziemcy posiadający prawo do książki na polem RP tj. cudzoziemcy uprawnieni do działania pracy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający danie na rzecz, danie na rzecz sezonową, oświadczenie o daniu wykonywania pracy cudzoziemcowi na polem RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po uzyskaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może pozwolić cudzoziemcowi na przyjazd na polem RP, w stylu danym w ustawie z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments