Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Kołobrzeg może stracić 30 mln.

Likwidacja opłaty uzdrowiskowej byłaby razem w budżet Kołobrzegu. O ministerialnych planach likwidacji poinformowała Anna Mieczkowska na piątkowej konferencji prasowej. Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, wszyscy miejscy radni są zgodni co do ostatniego, że opłata uzdrowiskowa powinna zostać utrzymana.

Kołobrzeg może stracić 30 mln

Dzięki niej przyszłoroczny budżet miasta jest w okresie pozyskać około 30 milionów złotych. Jak podkreślała A. Mieczkowska, to tyle samo ile ma subwencja oświatowa czy wartość miejskich inwestycji. Opłata uzdrowiskowa i swoja miałyby zostać zastąpione przez opłatę turystyczną. Ta wchodziła do Ważnego Funduszu Promocji Turystyki, gdzie występował podział pieniędzy. Tutaj pojawiają się obawy władz Kołobrzegu. Chodzi o to, że ważna opłata uzdrowiskowa trafiała z powrotem do 45 gmin uzdrowiskowych. Jak dawane byłyby pieniądze z C.F.P.T.? Tegoż nie wiadomo.

Jak podkreślała prezydent Kołobrzegu, temat zniesienia opłaty uzdrowiskowej nie był konsultowany z samorządami. Wyraziła i chęć rozmów z parlamentarzystami naszego świata wszystkich możliwości. Dlaczego cena jest tak istotna dla Kołobrzegu? Na gminy uzdrowiskowe podawany jest szereg obostrzeń. W samym Kołobrzegu, strefa I toż jedyna czwarta powierzchni miasta, na jakiej nie można znaleźć żadnego przemysłu. To także obostrzenia dotyczące środowiska oraz słabszy wpływ z podatku od nieruchomości. Opłata uzdrowiskowa miała rekompensować całe te straty. Jeśli pieniądze z głównego funduszu zostaną przeznaczone na co drugiego, mocno ucierpi budżet Kołobrzegu też nowych polskich uzdrowisk. Na razie to właśnie projekt. Jaki będzie dalszy stan tego zapisu tzw. Białej Księgi, będziemy podawać na bieżąco.

zobacz również chodzik 2 w 1

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments