Klimatyzatory postojowe Węgorzyno

Klimatyzatory postojowe Węgorzyno

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, będąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten istnieje niezdrowy oraz ze powodów skutecznych i tak ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Suchań

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas podróży jest popularnym zachowaniem, od którego trudno uciec, to kosztowanie z niej w trakcie postoju nie jest teraz wskazane. Marnujemy paliwo i korzystamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne istnieje wówczas, że układa on bezpieczeństwo pozycji i dostarcza, że kierowca i ładunek trafią na pomieszczenie w sumy.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na rynku możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten pierwszy działa raczej na podobnej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego przeznaczeniem jest ograniczenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zamontowane w poszczególnej obudowie tworzonej z reguły na dachu kabiny pojazdu lub na bocznej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do wnętrza pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, kojarzy się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta zasilana jest napędem elektrycznym dodatkowo w razie potrzebie chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie jest ponad wyposażone w układ, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może odbywać automatycznie czy możemy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Goleniów

Z zmian postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele nowocześniejszym i kilka nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w porządek została wprowadzona woda. Stanowi ona dokładnie schładzana, oraz wielką zaletą tego typu klimatyzatorów istnieje wówczas, że nie zmieniają wilgotności powietrza we pomieszczeniu pojazdu, a tylko obniżają trwającą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego modelu jest proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj położony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest mocno wysoka, bo może on obniżyć temperaturę powietrza trwającą we pomieszczeniu pojazdu nawet o sto procent w kontakcie do temperatury na zewnątrz. Jednak ze względu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie siedzi w suchym klimacie. Też gdy w przypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub kierować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką wadą jest słaby pobór prądu potrzebny do poprawnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Goleniów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments