Jak założyć własną agencję nieruchomości

Jak założyć własną agencję nieruchomości

mieszkanie Kołobrzeg

Obecnie w naszym kraju sektor nieruchomości rozkwita. Dlatego też biuro nieruchomości jest naprawdę dobrym i przy odrobinie chęci opłacalnym pomysłem na własną firmę.

Jak założyć biuro nieruchomości

Dużym uproszczeniem jest z pewnością to, iż od roku 2014 agent nieruchomości nie musi starać się o pozyskanie licencji zawodowej.

Zanim zainicjujemy załatwianie którychkolwiek formalności związanych z otwieraniem działalności, warto wiedzieć czym tak rzeczywiście owe biuro się trudni.

kredyty Kołobrzeg

kredyty Kołobrzeg

Głównym ich zadaniem jest pośredniczenie między stronami potrzebującymi zakupić, odstąpić lub użyczyć daną nieruchomość. Dodatkowo pracownicy agencji nieruchomości na potrzeby własnych interesantów weryfikują stan prawny i rzeczywisty nieruchomości, negocjują między stronami.

Zobacz też kredyty Kołobrzeg na mieszkanie

Powracając do tematu działalności gospodarczej, pracować w nieruchomościach może praktycznie każdy, wystarczy że posiada zdolność do czynności prawnych. Kierowanie biurem nieruchomości może przebiegać w kliku formach: w formie jednoosobowej, spółki cywilnej, osobowej lub kapitałowej.

Należałoby także wiedzieć, iż taka firma musi być ewidencjonowana jeśli chodzi o sprzedaż – nieuniknione będzie też nabycie kasy fiskalnej.

Zobacz również mieszkanie Kołobrzeg

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments