HYBRYDY PRZYJDĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY PRZYJDĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY PRZYJDĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie tworzy na pojazdy dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo że stanowić ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na odległości Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych urządzonych w 150 miejsc siedzących, z łatwością zakupu nie dużo niż 10 kolejnych samochodów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia to lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie jest samym z pierwszych regionów, który wystąpił na pojazdy dwutrakcyjne, łączące najważniejsze cechy pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i wyposażonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość rzucania się po liniach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na lokaty taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znaczącej grupie były sfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments