„GODZINA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„GODZINA NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA REFLEKSJE I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„MOMENT NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na badania dziennikarzy w współczesnej propozycji odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent świadczyła o przygotowaniach miasta na najdroższe dni i bezpieczeństwu mieszkańców w roli dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła także o szukaniu świetnych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci i młodzieży, które od poniedziałku nie będą chodzić do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli bezpieczni. Dlatego i chcemy wzmożone kontrole straży miejskiej i władzy w ostatnich miejscach, w których mogą montować się młodzi ludzie. Wszystko po to, aby nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centra. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak dołączyć do migracji postaci z nowych państw, szczególnie tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Jesteśmy w zwykłym kontakcie z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po skończeniu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze badali nie jedynie o to, lub jego nieobecność nie wpłynie na uszkodzenie działań sztabu, lecz i o ocenę moralną takiego podejścia. – Na myśl i rozliczenia przyjdzie czas, i dajcie mi państwo obecnie na nowe reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments