Ginekolog Prochowice

Ginekolog Prochowice

Na czym polega zespół policystycznych jajników?

Na czym polega zespół policystycznych jajników? Zespół policystycznych jajników, czyli PCOS, to całkiem często diagnozowana u osób choroba, której pierwszymi objawami potrafią być nieregularna miesiączka, przyspieszone tycie zaś to pomimo łączenia się diety, czy nagle pojawiający się na osoby czy na plecach trądzik. W sukcesu zaobserwowania u siebie odpowiednich objawów, koniecznie powinien się udać na konsultację do specjalisty ginekologa czyli do endokrynologa, ponieważ nieleczony zespół policystycznych jajników z czasem może iść się bezpośrednią przyczyną niepłodności.

Ginekolog Złoty Stok

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania PCOS?

depilacja woskiem 750

Istnieje tylko sama przyczyna powstawania zespołu policystycznych jajników. Stanowią nią zaburzenia hormonalne, które tworzą zły wpływ na system funkcjonowania jajników. Zaburzona równowaga hormonalna, która prowadzi do PCOS, polega na ostatnim, że u ślubnych jest zbyt wysoki stopień hormonu LH również w zysku są zachwiane proporcje pomiędzy realizowanymi przez przysadkę mózgową hormonami LH a FSH. Powstanie takich problemów hormonalnych wysyła do ostatniego, że u pani w jajnikach porusza się zwiększać liczba niedojrzałych pęcherzyków Graafa, ale nie przychodzi do owulacji. W wyniku nie dochodzi te do rozwoju liczby progesteronu we krwi zaś nie powstaje ciałko żółte. Niedobory progesteronu są główną przyczyną nieregularnych miesiączek, a zbyt znaczna dawka pęcherzyków skutkuje nadprodukcją androgenów również w konsekwencji nadmiernym owłosieniem. Nazwa zespołu policystycznych jajników zabrała się stąd, że powstające pęcherzyki Graafa rosną i już obumierają, nie pracując przy tym jajeczek. W wyniku zamieniają się w cysty, lub w torbielki. Dlatego i przyjęła się inna firma PCOS, czyli wielotorbielowatość. Ginekolog Złoty Stok

 

Zobacz również Puderniczki

Objawy zespołu policystycznych jajników

U osób, u których wystąpił zespół policystycznych jajników, popularne są różne rodzaje objawów, niekoniecznie a wszystkie muszą stać jednocześnie. Czasami jest również właśnie, że jest tylko połowa z nich. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na:

Długi okres bycia zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Również może dochodzić zarówno do zjednoczonymi z ostatnim popularniejszych zmian nastroju, wzdęć, bólów w miednicy oraz bólów pleców.
Nieregularne cykle miesiączkowe albo ich zupełny brak – w pewnych przypadkach miesiączka może występować nawet tylko co 3-4 miesiące. Często też łączy się z zdrowszym krwawieniem.
Niepłodność, czyli długotrwałe problemy z spotkaniem w ciążę. Spowodowane głównie brakiem lub rzadkimi owulacjami.
Nadmierna zdolność do mała.
Problemy ze skórą, które są powiązane z nadprodukcją androgenów. W rezultacie przychodzi do tworzenia trądziku, łojotoku, łysienia lub zwiększenia owłosienia.
Rogowacenie ciemne, czyli pojawienie się ciemnych plam na skórze. Ginekolog Złoty Stok

Co warto wiedzieć, wystąpienie zespołu policystycznych jajników sprawia także, że kobiety zatrzymują się bardziej narażone na polepszenie się u nich raka endometrium.

Na czym polega leczenie PCOS?

Leczenie zespołu policystycznych jajników zwykle stanowi cholernie zajęte i długie. Kiedyś leczenie polegało na spędzeniu części jajnika lub jajników, w projektu ograniczenia nadprodukcji androgenów i mechanicznego ułatwienia przylegania do owulacji. Teraz a już takich metod się nie stosuje.

Jak uczy nasz rozmówca, lekarz ginekolog z osobnego gabinetu ginekologicznego w Białymstoku: Obecnie leczenie PCOS polega na zwalczaniu objawów choroby. Na wstępu potrzebne jest ograniczenie produkcji androgenów. Na pewno pacjentka powinna zrzucić ewentualną nadwagę, ponieważ tkanka tłuszczowa także zwiększa produkcję androgenów. Nie powinno się także palić papierosów, ponieważ nikotyna także ożywia system do ich produkcji. Zazwyczaj, żeby prowadzona terapia na bodaj była funkcjonalna potrzebne jest ale także zastosowanie terapii hormonalnej. Podawane pacjentce preparaty zawierają na punktu przywrócenie regularności cyklu miesiączkowego. W tym obiekcie zapisuje się tabletki antykoncepcyjne, których stosowanie skutkuje usypianiem na jeden czas jajników w układzie zaś w rezultacie obniżenie stężenia androgenów i poziomu hormonów LH. Ginekolog Złoty Stok

Dokładny plan leczenia PCOS jest robiony po wykonaniu badania ginekologicznego. Cykl miesiączkowy, jaki w trakcie leczenie PCOS przywracany jest do ważnego stanu, sterowany jest poprzez system podwzgórze – przysadka mózgowa – jajnik. To podwzgórze wysyła do przysadki mózgowej sygnał o potrzebie produkcji hormonów LH i FSH, w sukcesie czego w jajnikach przychodzi do rozwoju i dojrzewania pęcherzyków Graafa, następuje produkcja estrogenów oraz męskich hormonów, czyli androgenów. Jakiekolwiek wadzie w służeniu tego związku powoduje powstanie takich problemów, jak teraz zespół publicystycznych jajników. Ginekolog Złoty Stok

zobacz również Na czym polega zespół policystycznych jajników?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments