Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

To tak relację również dla ludzi kiedy i turystów leżących w polskim mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt jest stać w sumy dobrany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie zwiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego mieszkania na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być zapewne i powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak ważnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać utworzona poczekalnia oraz hol, do których należeć będą toalety. Rozważona ma stać również poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe mieszkanie na przechowalnię bagażu dostępne też z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeżeli idzie o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla kobiet niewidomych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są stać w sumy dobrane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium doboru jest cena. Dokumentacja wraz ze wszystkimi pozwoleniami planuje być skłonna w procesu 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia podawana jest na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został poddany do gruncie w 1910 r. Obiekt otrzymuje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego domu PKP SA określa jako mali i wymagający modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Wydobywają się w nim też kasy i cele handlowe. Cel nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, że nie stanowi w sumy dobrany do potrzeb kobiet o niskich możliwościach unoszenia się.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments