Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

W trakcie czwartkowej sesji Bitcoin także na zbytu kasowym, kiedy oraz na zbytu kontraktów terminowych osuwa się poniżej poziomu 8 tysięcy dolarów tracąc około 3% i spadając siódmą sesję z rzędu. Od listopadowych maksimów kurs BTC osuwa się już o 20% i jak dynamika spadków zostanie utrzymana, to inwestorzy wkrótce powinni spodziewać się testu półrocznych dołków na wysokości 7250 dolarów.
Bitcoin z jeszcze większą presją sprzedażową

Bitcoin spada poniżej 8 tys. USD! Kurs BTC osuwa się siódmy dzień z rzędu

Sygnały wysyłane przez analizę techniczną wyraźnie wskazują, że Bitcoin może korzystać przed sobą dalsze i aktywne spadki. Próba aprecjacji i wybicia poziomu 10 tysięcy dolarów na przełomie miesiąca została uwięziona przez strefę oporu wydawaną na minimach z stanu wakacji, co spowodowało korektę spadkową zamykając kurs BTC w bardzo małym niedźwiedzim kanale. W efekcie najstarsza z kryptowalut spada poniżej 200-okresowej średniej ruchomej (pierwszy raz od miesiąca) i traci od siedmiu sesji. Czwartek jest ukoronowaniem niedźwiedziego sentymentu dopuszczając do wybicia okrągłego oparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów:

Kliknij i zacznij zarabiać

„Price Action obserwowane na Bitcoinie jest kontynuacją scenariuszy, które zwiększały się ubiegłego lata. Niskie wolumeny, brak innych sposobów wchodzących do ekosystemu oraz wielkie rozwoje rynku akcji, złota oraz obligacji, wszystko to powoduje, że inwestorzy stracili zainteresowanie cyfrową klasą aktywów” – dla Bloomberga komentował Jeff Dorman, dyrektor ds. inwestycji w spółce inwestycyjnej Arca.

Jak powszechnie w sukcesie kryptowalut, analitycy mają konkretny kłopot z określeniem co stanowi głównym katalizatorem deprecjacji BTC. Wielu wskazuje na kryzys kryptowalutowy w Chinach – chociaż pierwsze nagłówki wskazywały, że Świat Środka będzie sprzyjał rozwój technologii blockchain to drugie działania przyniosły próby ograniczenia tradingu w oparciu o cyfrowe aktywa.

Regulatorzy finansowi w obecnej grup świata wystosowali ostrzeżenia wzywające do zaprzestania energii na zbytu kryptowalutowym, ostrzegając jednocześnie przed nielegalnym działaniem giełd cyfrowych aktywów.

 

zobacz również aspen holding logowanie

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments